Tipy na výlet

Obec Hory leží asi 2 km od Karlových Varů.

Obora Hory – stáda jelení zvěře, muflonů a daňků jsou přímo součástí našeho areálu. Nahlédněte do života těchto majestátných zvířat, která jsou dnes ve volné přírodě jen zřídka k vidění.

KarlovyVary – 7km do centra – leží v západní části České republiky na soutoku řek Teplé a Ohře, přibližně 120 km od Prahy. Jsou největším a nejznámějším lázeňským městem ČR.

Město bylo založeno ve 14. století Karlem IV.

Díky rozvoji lázeňství a turismu se v Karlových Varech daří a vždy dařilo i sportu. Na konci 19. století zde vzniklo dostihové závodiště. V roce 1904 bylo na kraji města otevřeno první golfové hřiště v České republice a o rok později i tenisový areál se 6 kurty. Kromě výše zmíněných nabízejí Karlovy Vary mnoho dalších sportovních aktivit – adrenalinové sporty: seskoky padákem, bungee jumping, petanque, kuželky, bowling, fitness, paintball. Možnost plavání a lenošení u vody skýtá několik karlovarských bazénů. Najdete tu koupaliště krytá i venkovní, umělá i přírodní. Kromě procházek po kolonádách a korzech, by Vaše kroky měly směřovat i do příjemného prostředí lázeňských lesů. Pro pěší túry, ale i výlety na kole můžete využít 180 kilometrů cest, stezek a pěšin. Všechny trasy jsou udržované a značené. Většina z nich nese jméno slavných karlovarských hostů. Ve vzdálenosti do 30 km je několik ski areálů nabízejících sjezdové, běžecké lyžování i snowboarding v několika snowparcích.

 

Ke Karlovarským vyhlídkám
Karlovy Vary – Hůrky – Goethova rozhledna – Vítkův vrch – Olšová vrata – Šemická skála – Andělská hora (celkem 13,5km)

Z Karlových Varů po naučné stezce Kyselka – Andělská Hora
Karlovy Vary – Radošov – Kyselka – Beraní Dvůr – Andělská Hora – Karlovy Vary (celkem 33,0km)

Turistická trasa: Loket nad Ohří – Karlovy Vary
Loket – Goethův pomník – U Štoly – Svatošské skály – Doubí – Sv. Linhart – Vyhlídka Karla IV. – Diana – Karlovy Vary (celkem 16,0km)

 

Rozhledna Vyhlídka Karla IV. v pseudogotickém slohu pochází z roku 1876 a je nejstarší rozhlednou v Karlových Varech. Jedná se o kopii rozhledny z německého Schleswigu. Pro veřejnost byla zpřístupněna v sezóně roku 1877.

 

Rozhledna Diana byla postavena roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí. K rozhledně dojdete pěšky po lázeňských stezkách, nebo vyjedete lanovkou (nástupní stanice poblíž Grandhotelu Pupp v Mariánské ulici). Na vrchol rozhledny vás vyveze výtah (již od roku 1914) nebo vyjdete po 150 schodech.

 

Svatošské skály jsou chráněný přírodní výtvor vzniklý v Karlovarském žulovém masívu působením řeky Ohře s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou i pojmenovány – například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Územím prochází naučná stezka.

 

Nedaleko od rozcestí se nachází kaplička sv. Linharta a kousek od ní zbytky původně románského kostela sv. Linharta.

 

Výlet do města Loket (4km.) Výraznou dominantou města je stejnojmenný hrad Loket pocházející z konce 12. Století. Na hradě se nachází sbírka cínových a porcelánových výrobků. Město se rozkládá v několika prstencích okolo hradu. Z původního opevnění města se zachovaly Robičská a Prašná brána. ,

Nedaleko rozcestí se nachází bývalá cínová štola.

Návštěvní doba hradu Loket
Listopad – Březen: Pondělí – Neděle: 9.00 – 15.30
Duben – Říjen: Pondělí – Neděle: 9.00 – 16.30

 

Výtely autem

 

Bečov nad Teplou- 23km (14min.)

Naučná stezka k popravišti nad Bečovem, Bečov, Upolínová louka, Hrad Bečov, Zámek Bečov, Prameny, Tři kříže.

Boží dar  – 30km(21min.), leží v nadmořské výšce 1028m. Je to jedno z nenavštěvovanějších zímních i letních sportovních středisek v České republice. Lyžařské centrum Klínovec,Horní Blatná, Ježíškova cesta – cesta plná zábavy, Stříbrná stezka.

Mariánské Lázně – 50km( 32min.), město parků a sportovních aktivit.

Kolonáda, Park Boheminium

Františkový Lázně – 42km( 27min.), Komorní hůrka, Národní přírodní rezervace SOOS, Motýlí dům, Doubrava, Hrad Ostroh-Seeberg,

Jesenice – 35km( 22min.), přehrada.

 

Farma Hory leží na trase cyklostezky a stezky pro pěší, na farmě je možné domluvit si vyjížďku na koních, nebo i celodenní výlet v sedle. Nedaleko farmy je také vodácký kemp, tj. dá se provozovat vodní turistika po překrásné řece Ohři.

 

Výlety pěšky přímo z farmy

20minut pěšky dojdete do překrásného města Loket, který je zajímavý nejen díky hradu, ale také díky mnoha akcím, které se zde pořádají v amfiteátru.  Pokud byste se vydali opačným směrem tak za 30minut pěší chůzí dojdete do Národního přírodního parku Svatošské skály – žulové skalní město, které rozhodně stojí za shlédnutí.

Pokud byste pokračovali pěšky nebo na kole dále proti proudu řeky Ohře dojdete do lázeňského města Karla VI. – Karlových Varů.